28. a 29. května Volby do Poslanecké sněmovny. S KARLEM!

 

TISKOVÁ ZPRÁVA PROJEKTU S KARLEM

Projekt S Karlem založili v létě 2010 Martin Kotas a David Černý na podporu kandidatury Karla Schwarzenberga ve volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem projektu S Karlem je probudit v lidech pocit odpovědnosti za dění v České republice a překonat averzi k současné politické situaci prostřednictvím prostředků, které jsou blízké naší generaci.
 

Nabídli jsme lidem možnost potkávat se a debatovat s Karlem Schwarzenbergem nad pivem nebo v rámci několika on-line video chatů. Odehráli jsme pěti dílnou orientační hru Stopař z historie České republiky. Provedli jsme účastníky hry obdobími husitských válek, magické Prahy Rudolfa II., národním obrozením a Protektorátu. V pátek 21. května proběhla poslední hra z období komunismu. Závěrečnou hrou jsme chtěli upozornit na nebezpečný vzestup levice a možnou účast komunistické strany na vládě po volbách do Poslanecké sněmovny.

Domníváme se, že úroveň demokracie vždy závisí na úrovni lidí, kteří se politického života aktivně účastní. Demokracie je však společná správa věcí veřejných a my cítíme povinnost se jí účastnit. Hlásíme se k vlastnímu dílu odpovědnosti za politickou situaci v České republice a podporujeme pro nás nejdůvěryhodnějšího politika Karla Schwarzenberga.

„Řiďte si svůj život sami!“

 

HRA STOPAŘ

 21. května jsme odehráli poslední hru STOPAŘ - PŘED OPONOU ZA OPONOU  z období komunismu. Petr z klanu Blešky napsal: "Přestože jsem plně využil možnosti zahrát si tuto hru levicovým způsobem, výkon "profesorky Heleny Vaňkové" a "agentky Heleny" na mne zapůsobily tak, že se mi ještě teď třesou kolena, když si to přehrávám znovu a znovu ve svých vzpomínkách. V tu chvíli jsem byl při setkání s ní nucen přemýšlet na 160 procent. Nedokážu si představit, že bych se tenkrát před 30-ti lety v této situaci zachoval já." 

Chcete ti dát po volbách opáčko z komunismu? Už si nepamatujete jáké to bylo. Ukázka ze hry.   
 

6. května O NÁS BEZ NÁS za Protektorátu - jakou roli v české historii sehrál atentát na R. Heyndricha? 
       

 

23. dubna ZA VLAST  v době národního obrození - spor o pravost Rukopisů Zelenohorského a Královedvorského

9. dubna GOLEMOVA PRAHA - kdo najde Golema. Ubrání Strážci židovského města své tajemství nebo zvítězí Žoldnéři magistra Kellyho?

17. března - Kališníci, Řád německých rytířů a Královská garda pátrali na Kampě a Starém městě po STOPÁCH GRÁLU MALÁ UKÁZKA HRY

 


5. března KONCERT

[468x60_koncert_02.gif]

DĚKUJEME KAPELÁM GARAGE, TERNE ČHAVE A DJ LIQUID A. BYLI JSTE SKVĚLÍ!

 

 

ON-LINE CHAT S KARLEM koukni do archivu

 


PIVO S KARLEM

 

 

            

 

 

FESTIVALY

 

TRUTNOV

MALOSTRANSKÉ VINOBRANÍ

ŘEV ŘEVNIC

SÁZAVAFEST

Řiďte si svůj život sami
© 2009-2024 S Karlem • Kontakt